دانلود سورس کامل شطرنج با WPF
0 0

دانلود سورس کامل شطرنج با WPF


دانلود سورس کامل شطرنج با WPF

در این پست ما برای شما سورس کامل یک شطرنج حرفه ای را آماده کرده ایم که به وسیله WPF نوشته شده است

در ابتدا مختصری درباره WPF توضیح می دهیم سپس در ادامه در مورد برنامه توضیحاتی را ارائه می دهیم.

WPF مخفف Windows Presentation Foundation می باشد. هر کسی که تا به حال در محیط های گرافیکی و یا به اصطلاح برنامه نویسان محیط های ویژوال، کد نویسی کرده باشد، یقیناً با مفاهیم Windows Application ها، که به صورت مخفف WinApp نیز نامیده می شوند، آشنا می باشد. این نوع برنامه نویسی همزمان با ورود سیستم عامل های ویندوز در دنیای کامپیوتر شروع شد و روزبه روز با به وجود آمدن زبانهای متفاوت جایگاه محبوب تری نزد برنامه نویسان پیدا کرد. همان طور که می دانیدWindows Application ها، از API های سیستم عامل مربوطه، که اکثرا ویندوز XP می باشند، برای ترسیم عناصر گرافیکی و یا همان عناصر ویژوال استفاده می کنند.

به عنوان مثال برای ترسیم انواع دکمه ها، فرم ها و بسیاری از عناصر دیگری که با آنها آشنا هستید، از توابع API ویندوز کمک گرفته می شود. همین مساله موجب ایجاد محدودیت برای برنامه نویسان در ایجاد کنترل های سفارشی با ظاهر دلخواه شده بود. اگر چه با ابزارهای گرافیکی که در نسخه .NET 2.0 و بالاتر وجود دارد، می توان تا حد خوبی اقدام اقدام به ایجاد کنترل های مورد دلخواه خود نمود، اما این موضوع نیاز به دانستن اطلاعات زیادی در مورد ایجاد کنترل های سفارشی و همچنین نوشتن کدهای بسیار زیادی جهت ایجاد کنترل مورد نظر دارد. با آن دلیل بود که قالب و اساس اولیه کنترل ها بسته بود و نمی توانستند به راحتی کنترل ها را شخصی سازی نمایید.

تکنولوژی WPF در واقع علاوه بر اینکه این تکنولوژی همچنان دارای کنترل های سابقی که آنها را می شناسید، می باشد، می توان دسترسی به بیشتر جنبه های کنترل ها را برای کاربر فراهم نماید. در واقع قدرت آن در این است که اساس و پایه هر کنترلی مانند برنامه نویسی قبل، بسته و محدود نمی باشد و این کاربر است که با WPF خواهد گفت که متن روی کنترل ها را به چه صورتی طراحی کند. به همین منظور، از ابزار های بسیار زیادی را جهت کار برای طراحی کنترل ها فراهم می کند. ابزارهایی مانند قلم موهای گرادیان با تعداد رنگ های نامحدود، انواع ابزارهای گرافیکی برای ترسیم شکل دلخواه، امکان ایجاد افکت های بسیار زیبا و متنوع بر روی هر قسمتی از کنترل که بخواهید،وجود افکت های از پیش تعریف شده، امکان طراحی های 2 بعدی و نیز 3 بعدی، امکان ایجاد انیمیشن و بسیاری از امکانات دیگر دارا می باشد و پایه واساس WPF بر DirectX استوار می باشد.

همه کسانی که بازی شطرنج را بلدند می دانند که بازی شطرنج یکی از مهیج ترین بازی های فکری می باشد چرا که حالت های مختلف بازی ، روش های مختلف برای مات کردن طرف مقابل و موارد دیگری درباره شطرنج وجود دارد.

تعداد حالتهایی که برای یک مهره شطرنج در هنگام حرکت پیش می آید در حالت های مختلف تفاوت می کند بنابراین برای اینکه کامپیوتر هنگام حرکت بهترین حرکت را انتخاب کند راه حل های متفاوتی وجود دارد.

برای این کار که برنامه ای برای الگوریتم های حرکت مهره ها در صفحه شطرنج بنویسیم معمولا از الگوریتم های هوش مصنوعی و الگوریتم زنیتیک و الگوریتم های دیگر استفاده می شود تا کامپیوتر بتواند بهترین حرکت را پیش بینی کند.

در سورس این برنامه از الگوریتم های مختلفی استفاده شده است.

امکانات برنامه

 • امکان Save و Load بازی
 • بازی تکنفره با کامپیوتر
 • بازی دو نفره
 • بازی کامپیوتر با کامپیوتر
 • تغییر ظاهر گرافیکی برنامه
 • بازگشت از حرکت انجام شده
 • و امکانات دیگر که خودتان موقع اجرا می توانید آنها را مشاهده کنید

تصویری از محیط برنامه

دانلود سورس کامل شطرنج با WPF

دانلود

نویسنده حسین فتحی
گروه مطلب WPF
نوع مطلب پروژه
تاریخ انتشار ۲۲ مرداد ۱۳۹۳
منبع ایران گنج
تعداد نظرات ۰
قیمت کاربران عضو سایت
توضیح توجه:
 • زمانی که روی لینک دانلود کلیک می کنید لینک دانلود به مدت 24 ساعت معتبر خواهد بود
 • لینک های دانلود دوره های آموزشی تا پایان دوره قابل دانلود می باشد.
 • برای خارج کردن فایل ها از حالت فشرده از ورژن جدید نرم افزار winrar استفاده کنید.
 • برای خارج کردن فایل ها از حالت فشرده لینک های دانلودی که چندین قسمت می باشند فقط قسمت اول را از حالت فشرده خارج کنید.
 • لطفا توضیحات نوشته شده برای مطالب را با دقت بخوانید.
 • برای نمایش فیلم ها می توانید از نرم افزار هایی مانند Km Player , VLC Player یا Media Player Classic استفاده کنید.

نظر / سوال

Captcha