آموزش برنامه نویسی اندروید قسمت چهارم
0 0

آموزش برنامه نویسی اندروید قسمت چهارم


آموزش برنامه نویسی اندروید قسمت چهارم

در این پست قسمت چهارم از فیلم آموزش برنامه نویسی اندروید به زبان فارسی را برای شما قرار داده ایم.

اندروید یک سیستم عامل Mobile است که بر پایه نسخه اصلاح شده لینوکس بنا شده است. این سیستم عامل اولین با توسط شرکتی به همین نام یعنی Android Inc در سال 2005 جهت ورود به فضای موبایل طراحی و تولید شد و گوگل هم که مشتاق پروژه های نو ایده است در خرید این شرکت لحظه ای تعامل نکرد و ادامه توسعه آن را به تیم توانمند خود سپرد.

گوگل سیاست Open Source را برای این محصول برگزید و آن را تحت لیسانس Apache منتشر کرد. یعنی تمام کدهای آن به صورت رایگان در اختیار همگان قرار خواهد گرفت. به همین دلیل تولیدکنندگان (به خصوص تولیدکنندگان سخت افزار) این فرصت را دارند تا با دستکاری و اصلاح کد اندروید. نسخه منحصر به فرد خود را ارائه داده و آن را با محصولات دیگران متمایز سازند. مدل توسعه آسان اندروید یا به عبارات ساده تر روش اعمال سلیقه و تغییرات در اندروید آن چنان جذاب است که تولیدکنندگان بسیاری را به سمت خود جذب کرده است. این جذابیت شرکت هایی که به سمت آیفون ایل متمایل بودند را نیز به خود جذب جلب کرده و آنها را به این سمت سوق داده تا نرم افزارهایی که برای آیفون نوشته اند را برای اندروید هم باز نویسی کنند و همچنین سخت افزارهای خود را متناسب با این سیستم عامل تولید کنند. البته هنگامی که آیفون اپل معرفی شد، تولیدکنندگان و شرکت ها تصور کردند این تنها پلتفرمی است که می تواند آنها را به هدف خود برساند.

خصوصیت اصلی ایده اندروید که آن را متمایز ساخته، دید این سیستم عامل به نحوه تولید نرم افزار است. کافیست شما یک نرم افزار برای اندروید بنویسید و سپس می توانید آن را برروی هر دستگاه و گوشی که اندروید رو ی آن است، به اجرا درآورید. در دنیای گوشی های هوشمند. برنامه های کاربردی قسمت مهم زنجیره موفقیت را تشکیل می دهند. تولیدکنندگان اندروید را بهترین سلاح برای مبارزه با آیفون می دانند چرا که دارای برنامه های کاربری بسیاری زیادی است.

جلسه چهارم : نمایش پروژه مورد نظر در محیط شبیه سازی برنامه نویسی اندروید

تست کردن اپلیکیشن در پروسه طراحی اپلیکیشن راهی است که از آن طریق می توان از اشتباهات فاحش در برنامه نویسی اندروید جلوگیری به عمل آورد. به عبارت دیگر پس از هر بار اضافه کردن کدی به اپلیکیشن خود نیاز است که اپلیکیشن را یک بار تست کرده تا اطمینان حاصل کنیم که اپلیکیشن Crash نکرده و به خوبی کار می کند.

برای آنکه بتوانیم خروجی برنامه خود را ببینیم، در محیط برنامه نویسی اکلیپس دو راه کار وجود دارد که یکی ساخت Emulator است و دیگری وصل کردن یک تلفن همراه یا تبلت به کامپیوتر.

به طور کلی یکی از ابزارهایی که برای توسعه اپلیکیشن اندروید در اختیار اکلیپس قرار می گیرد ابزاری تحت عنوان Emulator است. در زبان انگلیسی واژه Emulate به معنی "تقلید کردن" است و بالتبع واژه Emulator به معنی "مقلد" یا "تقلید کننده" خواهد بود. کاری که این ابزار انجام می دهد این است که از طریق آن می توان یک دستگاه تلفن همراه یا تبلت مجازی در کامپیوتر خود ایجاد کرده که عملکردی شبیه به یک تلفن همراه یا تبلت واقعی خواهد داشت.

دانلود

نویسنده هادی میرزایی دوبخشری
گروه مطلب Android
نوع مطلب فیلم آموزشی
تاریخ انتشار ۴ شهریور ۱۳۹۴
منبع ایران گنج
تعداد نظرات ۰
قیمت کاربران عضو سایت
توضیح توجه:
  • زمانی که روی لینک دانلود کلیک می کنید لینک دانلود به مدت 24 ساعت معتبر خواهد بود
  • لینک های دانلود دوره های آموزشی تا پایان دوره قابل دانلود می باشد.
  • برای خارج کردن فایل ها از حالت فشرده از ورژن جدید نرم افزار winrar استفاده کنید.
  • برای خارج کردن فایل ها از حالت فشرده لینک های دانلودی که چندین قسمت می باشند فقط قسمت اول را از حالت فشرده خارج کنید.
  • لطفا توضیحات نوشته شده برای مطالب را با دقت بخوانید.
  • برای نمایش فیلم ها می توانید از نرم افزار هایی مانند Km Player , VLC Player یا Media Player Classic استفاده کنید.

نظر / سوال

Captcha